Marian Gielen
Bij kunst denkt u misschien aan een schilderij van Rembrandt. Of aan iets anders wat je in een museum vindt. Maar kunst is vaak veel dichterbij dan u denkt. De schilderijen van Ziad in Venray zijn kunst. Net als het gigantische kunstwerk op onze Dempseyflat in Sittard. Je kunt kunst zelfs met een kettingzaag uit een boomstam zagen!
Eén van de belangrijke functies van kunst: het brengt mensen bij elkaar. Hoe? Een kunstwerk roept emotie op. Iedereen heeft er een mening over. Ook al is het maar: ‘mooi’. Of ‘lelijk’. Zo’n mening of emotie is het begin van een gesprek. En een gesprek is het begin van meer begrip voor elkaar. Daarom brengen wij als Wonen Limburg graag kunst naar onze buurten. Want meer begrip zorgt voor prettiger samen wonen en leven.
Kunst heeft nog een belangrijke functie. Het brengt letterlijk kleur, geeft een buurt een herkenbaar gezicht. Bewoners zijn trots op ‘hun’ kunstwerk. En trotse bewoners zorgen beter voor hun woonomgeving. Ook dat zorgt voor meer woonplezier in onze buurten en dorpen.
Een kunstwerk levert een buurt dus veel op. Maar het is voor ons erg duur om een kunstwerk te laten maken. Niet elke buurt kan zomaar een enorme mural krijgen. Vanwege het geld. Of omdat het technisch niet mogelijk is omdat een muur niet geschikt is. Daarom laten we in deze uitgave van ‘In de buurt van…’ grote en kleine vormen van kunst zien. Misschien krijgt u er zelf wel inspiratie van. Dan kunt u uw familie, vrienden en buurtgenoten straks laten meegenieten van uw eigen creativiteit!
Rufa Lieben-Van Kan, bestuurder Wonen Limburg
Deel deze pagina op