Wonen Limburg stelt de mens centraal. Ook als het die mens even tegenzit in het leven. Dat kan komen door sociale of geestelijke problemen. Of mensen komen door een woningbrand of andere reden op straat te staan. Onderschat niet hoeveel mensen zich ineens in zo’n situatie bevinden. Vaak tot hun eigen verbazing.
Wonen Limburg werkt hard aan het verduurzamen en energiezuinig maken van de woningvoorraad. Dat is goed voor de levensduur van de woningen en het milieu, maar is vooral ook erg interessant voor de portemonnee van onze huurders. Want dankzij het energetisch renoveren, kan het de bewoners zomaar enkele tientallen euro’s per jaar schelen aan woonlasten. We vroegen projectleiders Thieu Lalieu en Frank Gielens naar hoe de energieprojecten verlopen.
Sinds 20 maart heeft zelfbouw-architect Jason Serier uit Rotterdam voor een maand zijn intrek genomen in een appartement in de Heerlense Auroraflat, naast het Maankwartier. Culturele instelling SCHUNCK* en Woningcorporatie Wonen Limburg hebben hem gevraagd om hier een eigen klushuis vorm te geven, waarbij de woning volledig wordt aangekleed met behulp van afvalmateriaal. Een van de voorwaarden daarbij was dat het appartement samen met bewoners van de flat en studenten van de TU Delft tot stand zou komen. En dat bezoekers vooral binnen kunnen lopen tijdens Jason’s werkzaamheden voor een kopje koffie en een inspirerend gesprek over het werken met sloopmateriaal. Op 30 april 2018 moet het klushuis opgeleverd worden.
De binnentuin van Hof Lektrisch Frenske is weer een gezellige plek voor de ruim 40 bewoners van het appartementengebouw aan de Markt 117 in Panningen. Nelly Nieskens, bewoner van een van de appartementen: ‘De binnenplaats was kaal en troosteloos. Helemaal geen plek om met mooi weer eens fijn te gaan zitten. ’s Nachts voelde het er zelfs een beetje unheimisch omdat het terrein niet afgesloten kon worden.’ Reden voor een groepje bewoners om eens met Wonen Limburg aan tafel te gaan. Ze stelden een projectplan op en legden dit aan ons voor. ‘Wonen Limburg was meteen enthousiast over ons idee en wilde wel een bijdrage leveren", vertelt Nieskens.
Wonen Limburg, woningbouwvereniging St. Joseph, Algemeen Maatschappelijk Werk en de gemeente Weert hebben maandag 13 februari het convenant 'vroegsignalering' ondertekend. Hiermee willen de partijen samenwerken om het aantal huurachterstanden in Weert flink te verminderen.
In april ontving u het voorstel voor de jaarlijkse huuraanpassing. Vanaf 1 juli betaalt u een nieuwe huurprijs. In veel gevallen passen wij het nieuwe huurbedrag in onze administratie aan en soms moeten huurders dit zelf bij de bank regelen.
De laatste tijd denk ik veel na over de term ‘positieve gezondheid’. Die houdt in dat je kijkt hoe mensen met een beperking toch zo goed mogelijk kunnen meedoen in de maatschappij.
Met ingang van maandag 2 april gaat de Buurtwinkel Urmond van Wonen Limburg aan de Kerkstraat 16b verhuizen naar de Stationsstraat 47 in Sittard.
In het Wonen Limburg Lab Iedereen kan iets! van 19 februari spraken we met 11 bewoners over knelpunten en oplossingen om meer voor elkaar te kunnen betekenen in de buurt.
Van 31 maart t/m 7 april vindt de NVA Autismeweek 2018 plaats. Hierin vraagt de Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA) extra aandacht voor de ongeveer 190.000 mensen met autisme in ons land.